Dekoratif asfalt çözümleri
Streetprint

Neden StreetPrint?

Ekonomik

Asfalt, bilinen en ucuz ve dayanıklı zemin malzemesidir. StreetPrint uygulaması ise kilitli parke taşı ve benzeri malzemelere göre işçilik ve zaman açısından büyük tasarruf sağlar. Uygulama çok hızlı yapılabildiğinden; yol, kaldırım gibi zeminler aynı gün boyanın uygulanmasından 2-3 saat sonra kullanıma açılabilmektedir.

 

Sağlıklı

Beton, doğal taş ve benzeri kamplamalaı yollarda, derz araları süpürme, erozyon ve yağış, don gibi kış etkenlerle boşalarak alt yapı bozulmalarına maruz kalır. Altta biriken sular, kaplama üzerine basılınca dışarıya fışkırır, derzlerde bitki oluşumları görülür. Bu bitkilerin uzaklaştırılması için bazı kimyasalların kullanımı gerekir. Derz, dolgu maddelerin rüzgar ve su ile çevreye taşınması rahatsız edici olur. StreetPrint tüm bu sakıncaları ortadan kaldırır.

 

Dayanıklı

Beton, kilitli parke taşı ve benzeri kaplamaların aşınma süreci betonda olduğu gibi gerçekleşir. Taş kaplamalar bile zaman içinde altlarına sızan suyun etkisi ile, şiddetli yağışlarda ve don etkisi altında çökmelere maruz kalır. StreetPrint, asfalt üzerine güçlü koruyucuların tatbik edildiği bir zemin oluşturarak, aşınmayı ortadan kaldırır.

 

Güvenli

Taşıt araçları StreetPrint üzerinde seyrederken, zemin dokusundan ileri gelen görüntü ve ses uyarımı sürücünün yavaşlama ihtiyacı duymasına neden olur. Gevşeyen taşların zarar vermesi, tekerlekler tarafından savrulması, birbirlerine çarparak rahatsız edici ses çıkarması ve dahası, toplumsal olaylarda yerden sökülerek kötü niyetli amaçlara hizmet etmesi söz konusu olmayarak, güvenli bir ortam sunar.

 

Estetik

StreetPrint, ksiz ve şekillendirilebilir dökme bir kaplama malzemesi olduğu için, hayal gücünüzün elverdiği her desende zemin uygulamasına imkan verir. Klasik kaplama malzemelerinin görünümünü kolayca alır ve üstelik derzler bozulmadan, çökme ve kabarma olmadan uzun yıllar kondisyonunu ve güzelliğini korur.

 

Uyumlu

Tarihsel ve kentsel dokuya uygun zemin kaplama malzemesi gerektiren yerlerde en uygun çözüm StreetPrint'dir. İstenilen her renk ve desende üretilebilmesiyle kentsel doku ve estetiğin korunması mümkün olur. Kentin her kısmında, farklı dokuya uyumlu zemin kaplaması üretebilmek için sadece bir yöntem, ekip ve ekipman kullanılması, ayrıca ekonomi ve rahatlık sağlar.

Güncel bilgi

Tanıtım filmi
Tanıtım filmi
(0.8 Mb, Flash)Tanıtım broşürü
(3.8 Mb, PDF)